Dlaczego nasza skóra potrzebuje olejków? Odbierz zniżkę na olejki URANG!

Będziemy to powtarzać, aż do znudzenia - „nawilżaj swoją skórę, bo to podstawa pielęgnacji!” Ale jeśli spojrzymy na ten problem trochę głębiej, to samo nawilżanie skóry bez wszystkich niezbędnych budulców nie wystarczy. Jednym z takich budulców, o którym najczęściej zapominają osoby z przetłuszczającą się cerą, są tłuszcze. Twoja skóra potrzebuje olejków!

Podstawowym warunkiem zdrowej skóry jest balans pomiędzy nawilżeniem i natłuszczeniem, a także równowaga pH, o której już zapewne słyszałeś. Kiedy zachowana zostaje równowaga na skórze, spełnia ona swoją funkcję ochronną przed zewnętrznymi patogenami i wyzwaniami pogodowymi oraz pozostaje gładka, sprężysta, jędrna i o zdrowym w kolorycie. Tłuszcze są niezbędne dla każdego rodzaju skóry, w tym dla skóry tłustej.

Jednak nie polecamy aplikować pierwszego lepszego olejku do skóry. Zdecydowanie bardziej preferujemy oleje roślinne tłoczone na zimno oraz woski roślinne. Możesz więc kierować się tą samą zasadą, co podczas jedzenia: autentyczna oliwa z oliwek tłoczona na zimno jest super zdrowa, ale przetworzonej margaryny lepiej unikać.

Elly-Naturals-Urang-Glow-Oil-Serum-Serum-Olejowe

Oleje roślinne są bogate w kwasy tłuszczowe omega, minerały i witaminy, które odżywiają skórę. Chociaż spożywanie tłuszczy również ma pozytywny wpływ na stan naszej cery, to po nałożeniu ich bezpośrednio na skórę, ich działanie jest 10-20 razy bardziej skuteczne.

Jak być może już wiesz, w Elly jesteśmy ogromnymi fanami olejków (uwaga pro tip - oprócz polecanych poniżej olejków i balsamu URANG, wypróbuj również Absolution „Addiction Oil”- gwarantujemy, że uzależnisz się od tej mieszanki 27 olejków od pierwszego użycia!!`), ale stosowanie ich w formie balsamu to także dla nas nowe odkrycie, a już szczególnie kochamy to teraz zimą!

Elly-Naturals-Absolution-Addiction-Olejek-Wielofunkcyjny

Zastanawiacie się, jaka jest różnica między olejkiem, a balsamem do twarzy?

Balsamy po prostu zawierają woski roślinne, czyli oleje stałe w temperaturze pokojowej, np. masło shea, masło kakaowe czy wosk pszczeli. Jednak balsam topi się w kontakcie ze skórą przybierając formę oleistą. Mają więc właściwości olejków, ale przyjmują postać stałą.

Elly-Naturals-Urang-Balsam-wielozadaniowy

Woski roślinne w postaci stałej to doskonałe okluzje, czyli substancje pozostawiające na skórze delikatny film, który zapobiega parowaniu wilgoci ze skóry i chroni np. przed zimnym wiatrem. W kosmetykach syntetycznych w tym samym celu stosuje się oleje mineralne, które mogą skuteczniej chronić skórę, ale pod względem efektywności nie dorównują one właściwościom wosków roślinnych. Balsamy są zatem bardziej ochronnymi produktami niż olejki do twarzy i mają nieco bogatszy skład niż olejki płynne. Są również wielozadaniowe.

Balsam można stosować jako olejek do twarzy rano i wieczorem. W zależności od wielkości opakowania czasami sprawdzi się również do oczyszczania twarzy. Jeśli nałożysz grubszą warstwę balsamu zadziała on jak odżywcza maska. Doskonale poradzi sobie też w pielęgnacji suchych i szorstkich obszarów skóry.

Niewielka ilość balsamu doskonale sprawdzi się jako baza pod makijaż oraz rozświetlacz. Często naturalne „maści pierwszej pomocy” na przykład do leczenia ukąszeń owadów, niewielkich ran i wysypek, są również wytwarzane w postaci balsamu.

Olejek do twarzy czy serum olejowe?

Oleje o płynnej konsystencji są zwykle stosowane jako olejki nawilżające lub oczyszczające. Olejki do twarzy określa się czasami jako „serum olejowe”, ponieważ zazwyczaj są to koktajle z kilku różnych olejów roślinnych, a całość jest dodatkowo wzbogacona ekstraktami z olejków ziołowych i eterycznych. W kolekcji Elly znajdziesz wszystkie z nich w sekcji Olejki i Serum.

Elly-Naturals-Urang-Serum-Olejowe-do-różych-potrzeb-skóry

Olejek do twarzy (lub balsam) to niezbędny produkt do codziennej pielęgnacji skóry. Powinno nakładać się go codziennie na nawilżoną skórę po zastosowaniu kremu nawilżającego lub zamiast. Koreańska bestsellerowa marka URANG ma w swojej kolekcji szeroki wybór wysokiej jakości serów olejowych dla różnych potrzeb skóry. W naszej ofercie znajdziesz wielozadaniowe balsamy marki URANG i Ere Perez.

Teraz wszystkie poniższe produkty otrzymasz -10% taniej z kodem OLEJKI:

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.
Udało się! Twój kod zniżkowy na pierwsze zamówienie to WITAMY.
Ten e-mail już istnieje w naszej bazie danych. Cieszymy się, że zapisałeś się do naszego newslettera wcześniej.